...
Często zadawane pytania

Co powinno być już zrobione w mieszkaniu przed wstawieniem drzwi?

Montaż drzwi powinien zostać wykonany w pomieszczeniach z kompletnie wykończonymi ścianami (włącznie z malowaniem, tapetowaniem, kafelkowaniem) oraz podłogami (np. parkiet, panele). Ościeżnice drzwi stawiane są na gotową podłogę, dlatego jeśli mamy coś jeszcze na niej do zrobienia (np. wylewkę), należy to uwzględnić podczas mierzenia wysokość otworu dla naszych drzwi.

Drzwi wewnętrzne. Pełne czy przeszklone?

W jednym przypadku mają jak najbardziej rozprzestrzenić światło i decydujemy się na wzory z jak największą powierzchnią szkła. W innym decydujemy się na drzwi pełne które dają nam więcej prywatności. Są też rozwiązania pośrednie, czyli częściowe przeszklenie skrzydła, lub zastosowanie szyb rozpraszających światło np. szkło mleczne bezpieczne (VSG), które można stosować również w miejscach, w których cenimy sobie dyskrecję czyli np. w łazience czy sypialni.

Jak określić kierunek drzwi?

Dla prawidłowo określenia kierunku należy stanąć przed drzwiami tak, żeby otwierały się na nas (zawiasy będą widoczne). Jeśli zawiasy znajdują się po lewej stronie to są to drzwi „Lewe”, jeśli są po prawej to są to drzwi „Prawe”.

Drzwi wewnętrzne. Przylgowe czy bezprzylgowe?

W drzwiach przylgowych przylga wystaje poza ościeżnicę i zasłania szczelinę (luz) między skrzydłem a ościeżnicą. Jest to powszechnie występujące rozwiązanie na naszym rynku.

Skrzydło drzwi bezprzylgowych jest wpuszczone w ościeżnicę na tyle głęboko że licuje się z futryną. Jest to więc rozwiązanie przypadające do gustu osobom ceniącym minimalizm. Niestety jest to rozwiązanie droższe, ponieważ taki sposób zamocowania skrzydła wymusza zastosowanie dość skomplikowanych okuć. Zawiasy są wpuszczane w skrzydło i ościeżnicę i mają regulację w 3-ch wymiarach. Po zamknięciu drzwi nie są widoczne. Zamek magnetyczny

Istnieje też możliwość wykonania drzwi bezprzylgowych w tańszej wersji ze zwykłym zamkiem oraz widocznymi zawiasami (nakładane / splatane). Wadą tych zawias jest brak regulacji przez co nie jest to polecane przez nas rozwiązanie.

Drzwi przylgowe Drzwi bezprzylgowe, zawiasy ukryte Drzwi bezprzylgowe, zawiasy widoczne
Zawiasy Wkręcane:
+ cena
+ regulacja w 3 płaszczyznach
Niewidoczne ARGENTA:
+ regulacja w 3-ch płaszczyznach
– cena
Splatane / nakładane:
+ cena
– brak regulacji
Zamek Standardowy LOB:
+ cena
+ język zamka nie wystaje poza obręb skrzydła
Magnetyczny LOB:
+ język zamka nie wystaje poza obręb skrzydła
– cena
Standardowy LOB:
+ cena
– język zamka wystaje poza obręb skrzydła
Inne
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.